Nasze problemy wynikają z braku wiedzy?

Nie jesteśmy tacy sami i co za tym idzie, podejmujemy przeróżne decyzje. Nie ma również co ukrywać, że przede wszystkim koncentrujemy się na decyzjach dobrych i błędnych.

Pamiętajmy o szczegółach!

Dzielenie decyzji na dobre i błędne jest zrozumiałe, ale trzeba oceniać rzeczywistość dokładniej. Jeśli jakieś informacje są niezrozumiałe, należy spodziewać się kłopotów. Człowiek powinien podejmować świadome decyzje, a wydaje się, że jest z tym różnie. Wiele osób może powiedzieć, że to nieprawda, ale raczej rzeczywistość wygląda inaczej. Zresztą wystarczy przypomnieć sobie choćby tekst poświęcony minimalizmowi i ekologii.

Warte podkreślenia jest również to, że wstydem nie jest czegoś nie wiedzieć – wstydem jest tkwienie w niewiedzy. Dobrze też pamiętać o tym, że nie chodzi tylko o minimalizm czy ekologię – to temat tego tekstu, ale tak możemy też mówić o wielu innych sprawach. Ponadto wielokrotnie słyszy się o tym, że trzeba uważać na nieprawdziwe informacje – o błędy naprawdę nietrudno. Oczywiście na koniec jest jeszcze coś, co już zostało wspomniane – decyzja prawidłowa i nieprawidłowa (wiedza nie oznacza podejmowania właściwych kroków).

Warto także pamiętać o tym, że są tematy, które wszyscy dopiero niejako poznajemy. Wydaje się też, że troska o ekologię jest tego świetnym przykładem. W ogóle dobrze zadać sobie pytanie, co rozumie się przez ekologię? Pytanie w teorii pewnie proste, ale nie oznacza to tego, że tak samo jest w praktyce. Można wręcz powiedzieć, że wiele osób może spodziewać się niemałych kłopotów.