Jak to jest z rozwojem osobistym?

Można pokusić się o stwierdzenie, zgodnie z którym niektórzy myślą, iż nie wszyscy stawiają na rozwój osobisty. Takie myślenie można zrozumieć, choć nie oznacza to tego, że mowa o czymś zgodnym z prawdą.

Co się dzieje?

Jeżeli twierdzisz, że rozwój osobisty nie ma dla ciebie znaczenia, zastanów się nad zdarzeniami, jakie miały miejsce w ostatnim czasie. Z pewnością działo się sporo.

Sytuacje te mogły być odbierane jako zdarzenia bez znaczenia, ale prawda jest taka, że wszystko ma wartość. Rozwija nas to, co przeżywamy – nie ma mowy o żadnych wyjątkach (także rezygnacja z czegoś również jest istotna). Można też powiedzieć, że człowiek rozwija się od narodzin do śmierci.

Z czym wiąże się rozwój?

Warto też odpowiedzieć sobie na pytanie, co się skrywa za rozwojem osobistym? Można odnieść wrażenie, że jest to temat, w przypadku którego mogą pojawiać się różne odpowiedzi. Co więcej, nie ma w tym niczego zaskakującego – możemy mówić choćby o stawaniu się lepszym człowiekiem czy bardziej świadomym siebie. Dobrze też podejść do sprawy bardziej szczegółowo – z pewnością wiele osób pracuje nad rozwojem mocnych stron i walką z wadami. To coś zupełnie naturalnego i co najistotniejsze, można rozmawiać o rozwoju osobistym.

Nie ma też co ukrywać, że mowa o temacie, w przypadku którego konieczna jest wytrwałość – na wyraźne efekty zawsze trzeba trochę poczekać. Wypada też pamiętać o tym, że efekty najbardziej działają na wyobraźnię, ale kluczowe znaczenie ma obrany kierunek. Jeżeli obierze się właściwy kierunek, prędzej lub później będzie dobrze.