Kawa – odkryj składnik, który zwalcza cienie pod oczami

Kawa, szeroko stosowana w kosmetyce, ma wiele korzyści dla skóry. Ten składnik jest potężnym sprzymierzeńcem urody w skutecznym zwalczaniu cieni pod oczami. Wiele osób nie potrafi rozpocząć dnia bez wypicia kawy. Znamy ją głównie z jej zdolności do pobudzania nas zaraz po przebudzeniu lub dodawania nam energii, jeśli czujemy się zmęczeni lub ospali w ciągu dnia. Kawa jest jednak skuteczna w wielu innych dziedzinach, np. w dbaniu o urodę! Zawiera właściwości dekoncentrujące, które są bardzo skuteczne w zmniejszaniu i korygowaniu cieni pod oczami.

Kawa: cenny sprzymierzeniec urody w walce z cieniami pod oczami.

Jak więc kawa jest wykorzystywana do produkcji kosmetyków przeciw ciemnym kręgom? W rzeczywistości to nie nasiona kawy są bezpośrednio wykorzystywane, ale syntetyczna kofeina. Ma takie same właściwości jak ekstrakt roślinny z kofeiny, nie powoduje alergii i jest o wiele bardziej opłacalny! Wiele marek kosmetyków naturalnych stosuje go od kilku lat z powodzeniem. 3 do 5% kofeiny w butelce to idealna dawka, aby zauważyć jej korzyści na skórze, zwłaszcza na ciemnych kręgach.

Jak używać na co dzień?

Dla tych, którzy są podatni na ciemne kręgi i inne worki pod oczami, to jest interesujące używać produktów do pielęgnacji lub „roll-on” specjalnie zaprojektowany dla obszaru konturu oka, z kofeiną bazy: to przywróci ton naczyń krwionośnych, a więc skutecznie zmniejszyć oznaki zmęczenia. Niektóre z produktów dostępnych na rynku należy stosować rano i wieczorem, aby szybciej uzyskać widoczne rezultaty. Oprócz właściwości przeciwzmęczeniowych, kofeina jest potężnym sprzymierzeńcem w walce z cellulitem i oznakami starzenia. Dwa kolejne powody, aby włączyć go do swojej rutyny pielęgnacyjnej już dziś!