Weganizm najlepszą decyzją dla klimatu?

Troska o klimat wywołuje ogromne emocje i trzeba przyznać, że absolutnie nie ma w tym niczego zaskakującego. Co więcej, możemy przeczytać, że weganizm jest najlepszą decyzją dla klimatu.

Czy na pewno chodzi o klimat?

Troska o klimat jest sprawą bardzo ważną. Niemniej uczciwość niektórych osób może wzbudzać spore wątpliwości.

Warte podkreślenia jest też to, że nie chodzi w tym momencie o negowanie wyników badań. Jeżeli wyniki badań wskazują, że weganizm jest ogromnym wsparciem dla klimatu, to zakładamy, że taka sytuacja ma miejsce. Trudno jednak podejrzewać, że skupienie się na jednej sprawie rozwiąże problem. Ponadto wypada zadać pytanie, co z samolotami? Panująca narracja może sugerować realizację jakiegoś celu. Niektórzy mogą powiedzieć, że znów jakaś teoria spiskowa, ale to nie w tym rzecz. Najkrócej rzecz ujmując, chodzi wyłącznie o spokojne zastanowienie się nad realiami. Teorie spiskowe nie wszystkich muszą interesować, ale dobrze odpowiedzieć sobie na pytanie, co się dzieje, gdy taka teoria stanie się rzeczywistością? W końcu to nie jest coś, czego nie można wykluczyć (choć część osób prawdopodobnie twierdzi inaczej).

Pojawić się też może pytanie, co będzie dalej? Odpowiedzi na nie rzecz jasna nie znamy. Niemniej jednak można przypuszczać, że będzie się działo. Wystarczy przypomnieć sobie zakaz sprzedaży aut spalinowych od 2035 roku – troska o klimat, ale pewne firmy dostały pięcioletnie zwolnienie z obowiązku. Oczywiście mówi się o tym, że chodzi o firmy, które nie sprzedają wielu modeli, ale ludzi raczej to nie przekonuje.