Robienie kroków jest modne

W dobie nowoczesnej technologii w zasadzie najprostsze zegarki są w stanie liczyć nam przebyte kroki każdej doby. Zrobiła się na to prawdziwa moda. I dobrze, bo ruch to zdrowie. Chodź jak najwięcej.

Badania pokazują, że dziennie powinniśmy pokonywać minimum 9-10 tysięcy kroków. Wydaje się, że jest to wartość optymalna i jeśli wychodzi taka średnia, Twoje codzienne dbanie o zdrowie jest na dobrej drodze. Czy trudno wykonać taką liczbę kroków dziennie? Z pewnością nie wystarczy dojść jedynie do samochodu, wysiąść z niego pod zakładem pracy czy supermarketem. Trzeba dać coś od siebie.

Jeden dłuższy spacer będzie raczej koniecznością. Oczywiście, możesz mieć pracę, w której przemierzasz mnóstwo kroków. Wówczas, problem z głowy. Jeśli jednak prowadzisz siedzący tryb życia, pracujesz za biurkiem, konieczne będzie dołożenie dodatkowych kroków po godzinach pracy.

Kroki można „dobijać” na wiele sposobów. Jedziesz do supermarketu na zakupy? Zatrzymaj się samochodem trochę dalej od wejścia i przejdź te kilkadziesiąt metrów pieszo. Idziesz na przystanek autobusowy? Może warto wybrać nieco bardziej okrężną drogę? Kombinuj.

Jeśli wyznaczysz sobie dzienne cele będzie zdecydowanie łatwiej. Poczujesz motywację i będziesz mobilizował się każdego dnia do tego, by przemierzyć więcej kilometrów. 10 tysięcy kroków to wartość dość duża, ale też nie jest to ilość, na którą trzeba się jakoś szczególnie i mocno męczyć.

Dbaj o zdrowie i swoją kondycję. Chodzenie to fundament.