Jak gra w tenisa zmienia ciało i wpływa na sylwetkę?

Niektórzy uprawiają grę w tenisa tylko i wyłącznie po to, by zmieniać swoje ciało i pracować nad swoim wyglądem zewnętrznym, w czym oczywiście nie ma niczego złego. Akurat tenis ziemny jest doskonałym narzędziem do rzeźbienia figury. Pod jego wpływem sylwetka prawie zawsze ulegnie wyszczupleniu, a przy okazji też pięknie się wzmocni i wyrzeźbi, a występująca w niej wcześniej tkanka tłuszczowa zostanie zastąpiona przez eksponujące się mięśnie.

O zmianach sylwetki przy grze w tenisa

Wyszczuplenie zwykle jest jednak jednym z tych pierwszych efektów, który dostrzega się u siebie po zintensyfikowaniu nauki gry w tenisa. Nie da się ukryć, że taka gra przepala gigantyczne ilości kalorii. Nieraz okazuje się pod tym względem bardziej wymagająca niżeli zwykłe bieganie, bo w tenisie trzeba przecież nie tylko biegać, ale też nieraz doskakiwać do uciekającej piłki, wykonywać zamachy i wymachy, a przy tym wszystkim starać się posyłać piłkę z jak największą siłą, co też jest męczące. Koniec końców godzinna gra w tenisa pozwala na utratę nawet pięciuset czy sześciuset kalorii! Niejednokrotnie natomiast prawdziwe mecze nie kończą się na godzinie. Niektórzy celowo wynajmują korty na dwie czy trzy godziny, a w ciągu tego czasu są już w stanie spalić tak dużo kalorii, że naprawdę ciężko jest je potem nadrobić przy pomocy zwykłego jedzenia.

Ma to jednak swoje plusy. Nawet jeżeli tenis ziemny będzie uprawiany dwa czy trzy razy w tygodniu przez jedną godzinę, już taka jego dawka pomoże w utrzymaniu szczupłej sylwetki i niskiej masy ciała. Ponadto poprzez wszechstronną pracę nad różnymi częściami figury dojdzie do uzyskania typowo sportowych, bardzo atletycznych kształtów. Sylwetki tenisistów na ogół są bardzo atrakcyjne, bo łączą w sobie smukłość z wyraźnym zarysem mięśni. Ponadto regularna gra w tenisa znakomicie uelastycznia ciało i poprawia jego sprężystość. To z kolei sprawia, że cellulit znika, a skóra samoistnie się wygładza i prezentuje się wtedy znacznie lepiej.

Więcej podobnych artykułów znajdziesz na portalu https://www.napowaznie.pl/.