Mniej plastiku to więcej szyku!

Każdego roku na świecie produkuje się 120 miliardów opakowań produktów kosmetycznych, które często trafiają do kosza. Najwyższy czas pomyśleć o eko-uzupełnieniach.

Mniej opakowań jest korzystne dla Ciebie

Wkłady te pozwalają zaoszczędzić wiele plastiku w porównaniu z tradycyjną butelką. Niektórzy producenci posunęli się jeszcze dalej w eko-projektowaniu, do tego stopnia, że całkowicie pozbyli się tego problematycznego materiału. Ich sekret? Pojemniki wykonane z obierków jabłek, które są jeszcze bardziej przyjazne dla środowiska.

Lubimy oszczędzać pieniądze

Dzięki temu, że nie musimy kupować nowego słoika lub butelki, oszczędzamy również pieniądze. Im bardziej opłacalna operacja, tym bardziej zachęca nas do recyklingu. W rzeczywistości, używając wkładów ekologicznych możemy zaoszczędzić nawet do 25% na zakupie produktów do pielęgnacji skóry. A dobra wiadomość jest taka, że robią to już wszystkie kanały: apteki i supermarkety, nie zapominając o prestiżowych markach.

Recykling jest jeszcze lepszy

Do tej pory ekoopakowania nie nadawały się do recyklingu. Dziś marki znalazły remedium na tę niefortunną sytuację, zwłaszcza w przypadku żeli pod prysznic i szamponów. Jednak niektóre lokalne kanały recyklingu nie są w stanie ich przyjąć. Dlatego też firmy zachęcają nas do odsyłania pustych wkładów, aby można zadbać o ich powtórne wykorzystanie.

Ekologia na półki!

Szampony, żele pod prysznic i mydła w płynie do rąk łatwo znaleźć w ekologicznych wkładach. W przypadku produktów przeznaczonych do pielęgnacji twarzy istnieją dwie opcje: pojemniczki, które się do słoika, lub kartony, które wypełniają pusty, oczyszczony zasobnik.